Zásady nebezpečnosti v Indii

Autor: Janka Kováčiková | 6.4.2013 o 17:05 | Karma článku: 3,08 | Prečítané:  286x

Jazdite autobusom Ak vám niekto povedal, že je to nebezpečné, tak mal pravdu.

Šoféri jazdia ako blázni a riadia sa Darwinom: Sú väčší a silnejší, takže vedia, že im všetko pôjde z cesty. Sledovať toto všetko z prvej rady chce veľa odvahy, mnohokrát sa vám rozbúcha srdce, stúpne tlak, či  zatají  dych. Po mnohých skúsenostiach vám teda odporúčam nesledovať cestu, ale radšej výhľad z okna, ten býva dych vyrážajúci v tom pozitívnom zmysle. Ale sedieť práve tam pri šoférovi má okrem priestoru na nohy aj inú výhodu: Indické cesty sú plné výmoľov, ktoré robia jazdu veľmi nepohodlnou a v zadných radoch, vďaka fyzike, až zdraviu nebezpečnou. Na obyčajnom spomaľovači môžete vyletieť aj 20cm do výšky s pocitom, že máte natrhnuté vnútornosti. A niekedy je tých spomaľovačov aj 5. Už samotné sedadlá, ktoré nie sú dostatočné veľké ani pre moju veľkosť S, dávajú pocit nepohodlia, keď sa v nich ešte tlačíte s objemnou moslimkou a ženou s hrncami...  A ak vás bude niekedy lákať to otvorené okno, len si vykloňte hlavu...  Kým ju ešte budete mať. Vozidlá sa míňajú v centimetrových vzdialenostiach.

Jedzte čokoľvek

Džúsy bez ľadu, žiadne mäso, žiadna zmrzlina, voda iba z fľaše, nikdy ovocie z ulice... Tento postoj mi nevydržal ani týždeň. S vodou riskujete, ale telo sa s baktériami dokáže vysporiadať aj samé, nabudúce zareagujete lepšie, pretože sa vám zlepší imunita. Pokiaľ je mäso prepečené, tak máte istotu, že všetko potrebné v ňom je dávno mŕtve a môžete si dopriať nevyhnutné proteíny bez komplikácií. Salmonelózu pravdepodobne tiež nedostanete, pretože pouliční predavači nie sú takí bohatí, aby vyrábali pravú zmrzlinu, a teda z vajíčok. A ovocie? To je príbeh sám o sebe. Je ťažké odolať všetkým tým novým druhom, ktoré som nikdy nejedla, dokonca o nich ani len nepočula. Ochutnávam melóny, hrozná pred tým než ich kúpim, nechám sa ponúknuť malým chlapcom, ktorý mi donesie niečo, čo vyzerá ako ovocie, ale keďže nerozpráva anglicky, tak vlastne netuším, čo to je, ale dám si. Niečo, čomu však môžete dôverovať, sú kokosové orechy. Obratne vám ich osekajú mačetou a keď vypijete obsah, spravia vám prírodnú misku čerstvého kokosu (ktorý rozhodne nechutí ako kokosová múčka, akú poznáme zo sáčku) aj s lyžičkou.

Stopujte a berte stopárov

My sme vlastne samé dve nikdy nestopovali (okrem dedinských traktorov plných roľníčok), boli to ale Indovia, ktorí sa pristavovali, či niečo nepotrebujeme. Byť bielym znamená byť stredobodom pozornosť kdekoľvek v Indii. Ľudia sa vám snažia pomôcť, keď bezradne stojíte pri ceste, lebo neviete, kam máte ísť, ale možno sme k tým mladíkom na motorkách nemali tak dôverčivo sadať. Oveľa zaujímavejšie však je, keď stopárov berieme my. Často sa nám do auta nahrnie 10 dievčat v uniformách, ktoré sa ponáhľajú do školy. Veselo štebocú a žiarivo sa usmievajú. To je však úplne odlišná situácia od tej, keď si do auta vezmeme chlapa v rokoch so sekerou na pleciach. Asi sme okrem vkusu stratili aj zmysel pre strach.

Niečo serióznejšie:

Zaočkujte sa. Ja som tú besnotu nebrala veľmi vážne, kým som sa nedozvedela, že mi tu  nepodajú protilátky, lebo ich jednoducho nemajú (nemusí sa týkať veľkých miest).

Vo všeobecnosti by som povedala, že sa tu veľmi nekradne, ale buďte opatrní. Skôr sa oklamú pri zjednávaní ceny. Časom sa však do toho dostanete. Môj zjednávací rekord je zo 630 rupií na 40.

Dievčatá, v Indii sa budete cítiť veľmi prestížne a budete dostávať rôzne pikantné ponuky, tak tomu nepodľahnite, robia si z vás korisť. Dejú sa tu zlé veci, veď sú toho aj plné noviny po celom svete.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?